KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8482189
nr 848 2189
Uno Lindberg
(1912-1992), Sverige
Pastell, Uno Lindberg (1912-1992), 1944, Signerad på papper, motivets mått: 48x62
Uno Lindberg, svensk målare född i Eskilstuna 1912, död 1992.
Utrop:
500 kr
måndag 23 september 2013
kl 18:04:58
Uno Lindberg
Läs mer om Uno Lindberg